Půjčka bez záruky jako ideální řešení

Žádaným kandidátem pro jakýkoli druh půjčky je ten, kdo může poskytnout záruku ve formě zástavy nebo ručitele. Co dělat, jestliže si nutně potřebujete zapůjčit určitou sumu peněz a tuto možnost nemáte? Využijte půjčku zaměřenou právě na tento typ klientů – půjčku bez záruky. O tu se často zajímají i ti zájemci, kteří sice některou z možností zástavy mají, ale nechtějí ji využít, protože se obávají možné neschopnosti splácet nebo ztráty zastavené nemovitosti.

Půjčka bez záruky jako nebankovní typ půjčky

Půjčka bez záruky je určena klientům, kteří mají nižší bonitu, případně by obtížně prokazovali příjmy. Proto bývá na nižší částky a s kratší dobou splatnosti. Je snadno dostupná a dává šanci na získání financí i těm, kteří mají záznam v registru dlužníků a nechtějí předkládat různá potvrzení. Zažádat lze online, prostřednictvím SMS, telefonicky a někdy i osobně. Nejjednodušší a nejrychlejší je žádost online – po vyplnění požadovaných údajů se ihned dozvíte výsledek své žádosti a finance získáte stejně rychle.

Krátkodobá půjčka s vyššími úroky

Protože půjčka bez záruky přináší vyšší riziko pro poskytovatele, bývají kompenzací tohoto rizika vyšší úroky nebo poplatky za poskytnutí půjčky a kratší doba splatnosti – většinou do třiceti dnů. Ani půjčované částky nejsou vysoké. Půjčku bez záruky lze využívat opakovaně, při první půjčce si nelze zvolit maximální částku, s úspěšným splácením půjček se částka postupně navyšuje. Výhodou je možnost odložení splatnosti půjčky až o další měsíc.

Půjčka bez záruky i problémovým klientům

Půjčka bez záruky má vysokou schvalovatelnost. Je dostupná širokému okruhu zájemců, tedy i těm, kteří by jinde měli malou šanci půjčku získat, např. důchodcům, matkám na mateřské dovolené, studentům, důchodcům nebo nezaměstnaným. Je však nutné dobře si rozmyslet, zda klient bude moci půjčku včas splatit, sankce za opožděné platby nebo nesplácení jsou vysoké a mohou být i důvodem pro exekuci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *