Hledáte nejvýhodnější půjčku? Jste v situaci, kdy nevidíte jiné řešení svých financí než půjčku? A chtěli byste si půjčit co nejvýhodněji? Vybrat si mezi úvěrovými produkty takový, který vás bude minimálně zatěžovat, není tak lehké, jak by na první pohled mohlo vypadat. Především je nutno soustředit se na výběr poskytovatele, vzít v úvahu všechny parametry půjčky a důkladně si pročíst smlouvu o půjčce, abyste určitě věděli, že nepodepíšete něco, co pro vás později nebude přijatelné. Jen tak si můžete být jisti, že jste si vybrali nejvýhodnější půjčku přímo pro vaši situaci.

Jak si nejvýhodnější půjčku vybrat

Když se někdo zajímá o nejvýhodnější půjčku, zaměří se nejčastěji na úrokovou sazbu nebo výši měsíční splátky. To však nejsou jediné parametry, které dělají půjčku výhodnou nebo nevýhodnou. Prodražit půjčku mohou například nejrůznější poplatky, například za sjednání a vedení půjčky či povinná doplňková pojištění, jako je pojištění proti neschopnosti splácet. Také převody nebo založení účtu mohou být zpoplatněny. I možnost předčasného splacení nebývá vždy zdarma, mnohdy jsou účtovány vysoké sankce. O výhodnosti půjčky vám více řekne RPSN

Celkové náklady půjčky vyjadřuje RPSN

Hledáte-li opravdu nejvýhodnější půjčku, řiďte se roční procentní sazbou nákladů. Ta by měla zahrnovat všechny náklady s půjčkou spojené, tedy nejen úroky, ale i všechny poplatky. Je vyjádřena v procentech – čím je nižší, tím je půjčka výhodnější. Kromě RPSN se zaměřte i na sankce za opoždění splátky, ty mohou podmínky půjčky značně změnit. U půjček, které byste chtěli výhodně konsolidovat, mohou být sankce za předčasné splacení tak vysoké, že by se vám konsolidace vůbec nemusela vyplatit. Proto je nutné zvážit u nejvýhodnější půjčky všechny podmínky, abyste později nelitovali.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *